NEKÜNKSZÓL VÁROSOK

BUDAPEST    DEBRECEN    KECSKEMÉT    PÉCS    SOPRON    SZEGED    SZOLNOK

A német védelem alapembere lemaradhat a döntőről

Potter

A német válogatott védője, Mats Hummels térdsérülést szenvedett a Brazília elleni elődöntő első félidejében, a szünetben le kellett cserélni, nem biztos, hogy felépül a vasárnapi döntőre.

hummel

Hummels lemaradhat a döntőről – Fotó: AFP

A Dortmund játékosa Freddel ütközött az első játékrészben, a második félidőre Per Mertesacker váltotta a pályán. Meglehet, a döntőt csak a pálya széléről nézheti a gólerős védő, ínhüvelygyulladással kezelik. Hummels két gólt szerzett védő létére a világbajnokságon, fejjel volt eredményes a Portugália elleni nyitómeccsen (4-0), a Franciaország elleni negyeddöntőt az ő fejese döntötte el (1-0). A negyeddöntők után az ötödik helyre lépett előre a FIFA Castrol Index nevű rangsorában. Hummels elöl-hátul remek teljesítményt nyújtott a vébén, de kiesése mégsem lenne akkora érvágás, mint Thiago Silva hiánya a braziloknak a Nationalelf ellen, Per Mertesacker személyében minőségi cseréje lenne a döntőn. Az Arsenal bekkje mindhárom csoportmeccsen kezdett, az egyenes kieséses szakaszban a padra szorult, mivel Philipp Lahm visszatért valódi helyére, a védelem jobb oldalára, középen Jérome Boateng párja Hummels, de Mertesacker is játszott már Boatenggel együtt, az Algéria ellent összecsapást Hummels lázas betegség miatt kihagyta. Németország kedden megsemmisítő, 7-1-es vereséget mért a házigazda Brazíliára a világbajnoki elődöntőben. Joachim Löw együttese a Hollandia-Argentína mérkőzés győztesével találkozik vasárnap a Maracanában. A német válogatott immár egyértelmű esélyese a tornának.

forrás: hatharom.com