NEKÜNKSZÓL VÁROSOK

BUDAPEST    DEBRECEN    KECSKEMÉT    PÉCS    SOPRON    SZEGED    SZOLNOK

Csak a bajorok szereztek előnyt

Balassa Daniel

A Bayern München a Juventusszal, a Paris Saint-Germain pedig a Barcelonával játszott kedd este a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első összecsapásain.
A bajorok várták talán kedvezőbb előjelekkel a Juve elleni összecsapást, hiszen hazai pályán, erősebb játékoskerettel mindenképpen favoritnak számítottak. Ennek megfelelő volt a kezdés is, hiszen a balhátvéd, David Alaba már 23 másodperc után bevette Buffon kapuját egy megpattanó lövéssel. Ez egyébként a BL történetének hatodik leggyorsabb gólja volt. Unalomban nem volt hiány a felpörgetett első félidőben, mindkét csapat veszélyeztetett, ezek a helyzetek azonban sokszor pontatlan átadás után alakultak ki, amelyekből sűrűn láthatott a nagyérdemű. A bajorokat a Kroos helyére érkező Robben csak még jobban felpörgette, így az első félidő végén úgy vonulhattak le, hogy nagyobb is lehetne a különbség a csapatok között. A második félidőre Conte úgy küldte ki játékosait, hogy agilisabbak lettek, a 63. percben mégis a Bayern növelte előnyét. Luis Gustavo lövése után Buffon oldalra tolta a labdát Mandzukic elé, aki középre passzolt, ahol Müller bevágta a másodikat. A hátralevő időben már inkább mezőnyjáték folyt, kevés helyzettel és több szabálytalansággal, így maradt a 2-0-ás hazai előny, ami több, mint elégnek tűnik a Juventus játékát nézve.

Alaba a gólját ünnepli

A kedd este másik mérkőzését Párizsban vívta egy kész és egy épülő csapat. A PSG hamar bekezdett, Lavezzi már öt perc után kapufát lőtt. Ezt követően azonban a Barcelona szokás szerint átvette a kezdeményezést, előbb Villa késett le egy gólpasszról, majd öt perc múlva a másik kapu előtt egy szabadrúgás után Pastore lőtt kapura, de Valdes hárított. Ibrahimovic is megvillant, a saját maga által kiharcolt szabadrúgást a kapura lőtte, de nem volt szerencséje. Úgy tűnt, Ancelotti mester kidolgozta a Barca játékának ellenszerét, Iniesta és Messi alig volt játékban, míg Ibrahimovic újra nagy helyzetbe került, és rontott. A 38. percben aztán Dani Alves labdaszerzése után indította Messit, aki a kapuba passzolt, 0-1. Négy perc múlva egy helyzet során a négyszeres aranylabdás argentin megsérült, a helyére Fabregas állt. A második játékrészben továbbra is lüktető játék folyt, és Alexis került kétszer is helyzetbe, de gólt nem tudott szerezni. Ancelotti cserélt, az elfáradó Lavezzi és Beckham helyére Verrati és Menez érkezett. A 80. percben aztán meglett az eredménye a változtatásnak, a hazaiak egyenlítettek, egy szabadrúgás után kipattanó labdát Ibrahimovic juttatott a kapuba. A 89. percben aztán ismét jött a fordulat, az addig rendre hibázó Alexis Sánchez összehozott egy büntetőt, miután Sirigu kapus buktatta. A tizenegyest Xavi váltotta gólra, és úgy tűnt, győznek a katalánok. Azonban a dél-európai csapatok átka ezen az estén a megpattanó lövés volt, Matuidi labdája egy Barca-védőt érintve került a kapuba, a vége 2-2, amely inkább a vendégeknek kedvez.