BUDAPEST    DEBRECEN    KECSKEMÉT    PÉCS    SOPRON    SZEGED    SZOLNOK

Csak a papírforma

Balassa Daniel

A szerdai játéknapon a két, előzőleg esélyesebbnek tartott csapat jutott tovább, igaz a Barcelona csak nyögvenyelősen.

A hétvégi győzelem után ezúttal kevésbé felforgatott csapattal állt fel a Barcelona, azonban Messi a kispadon kezdett a sérülése miatt. A társait azonban nem véletlenül tartják számon a világ legjobbjai között, ezt az ütközetet így is nyerniük kellett – volna. Az első félidőben mozgalmas mezőnyjáték alakult ki, Xavi szabadrúgásból volt veszélyes, a PSG inkább ziccereket próbált kialakítani, időnként sikerrel. Élvezhető volt a meccs, de az első játékrészben mégsem esett gól. Nem úgy a másodikban, az 50. percben Javier Pastore talált be egy kontre után, ezzel a vendégek álltak továbbjutásra, lévén az első mérkőzésen 2-2-re végeztek a felek. A hősként ünnepelt Messi aztán a 62. percben pályára is lépett, hogy kisegítse csapatát. A Barcelona totális futballjára a párizsi támadószekció kontrái válaszoltak, komoly veszélyt magukban rejtve, gólt mégis a hazaiak szereztek, Pedro révén. Ancelotti edző beküldte a tapasztalt Beckham-et is a pályára, de ezzel már nem tudta érdemben felrázni fáradt csapatát, a vége 1-1, idegenben lőtt több góllal a katalánok jutottak az elődöntőbe. A párizsiak pedig büszkén vehetik tudomásul, hogy megszorongatták a világ legjobb csapatát, ez a játék az elkövetkező szezonokban még nagyon sokat érhet.

Pedro ünnepli a gólját

A szerda másik párharca már simább volt, a Bayern kétgólos előnnyel érkezett a Juventus stadionjába. A Juventus ment előre becsülettel, hiszen legalább két gólt kellett szereznie, ha valamit el akart érni, a Bayern pedig próbálta kihasználni az adódó lehetőségeket. Előbb Buffon, majd Neuer is bravúrt bemutatva akadályozta meg, hogy gól szülessen, így a félidőig maradt a 0-0. A második játékrész ismét Pirlo löketével indult, de ez sem akadt be. Aztán felpörögtek az események, a németek tizenhatosán belül történt büntetőgyanús szituáció, de a bíró továbbot intett. A 64. percben aztán eldőlt a továbbjutás, Mandzukic tett róla, hogy az olaszokban tudatosuljon a kiesés. Pizarro 90. percben esett gólja már nem osztott, nem szorzott, elődöntős a Bayern, ahol még a Dortmund és a Real Madrid várja a két szerdai továbbjutót.