BUDAPEST    DEBRECEN    KECSKEMÉT    PÉCS    SOPRON    SZEGED    SZOLNOK

Csúcson a németek

Balassa Daniel

A Bayern München Barca-verése után a másik német klub, a Borussia Dortmund sem akart lemaradni a BL elődöntőjében.
Miután kedd este Münchenben lemosták az egyik spanyol csapatot, szerdán a Real Madridon volt a sor, hogy helyreállítsa a renomét. Ez azonban nem ígérkezett könnyűnek, hiszen az a Dortmund volt az ellenfél, amely 4 pontot gyűjtött a királyiak ellen a csoportkörben.

A meccs hőse

Az első gól egy Götze-beadást követően született, Lewandowski talált a kapuba, megadva a meccs alaphangját. A hazaiak uralták a meccset, a Real pedig szenvedett – egészen a 43. percig, amikor Hummels odaadta a labdát Higuainnak, aki Cristiano Ronaldohoz továbbított. 1-1. A félidőre tehát döntetlennel vonultak a csapatok, de Klopp edző vért itatott fiaival, akik a lengyel Lewandowski révén az 50. pecben ismét vezettek. Öt perc múlva újabb madridi hiba hátul, és újabb Lewandoeski-gól következett. A Real játékosai egyre idegesebbek lettek, sok volt a reklamálás, és a szabálytalanság, amelyekből egy a 66. percben a királyiak tizenhatosán belül történt. Xabi Alonso lökte fel Reust, a belőtt büntetővel pedig Lewandwoski feltette a koronát a teljesítményére. Mourinho edző beküldte di Mariát és Benzemát, majd Kakát, de az eredmény nem változott, a vége 4-1-es dortmundi győzelem. Visszavágó kedden.