NEKÜNKSZÓL VÁROSOK

BUDAPEST    DEBRECEN    KECSKEMÉT    PÉCS    SOPRON    SZEGED    SZOLNOK

Német döntő lesz

Balassa Daniel

Miután kedd este a Dortmund továbbjutott a Real Madrid otthonában, szerdán a Bayern Münchennek kellett megőriznie tetemes előnyét a házi döntőért.Bár a Barcelona játékosai, köztük Piqué fogadkoztak, hogy képesek a nagy arányú győzelemre, igazán nem sokan gondolták, hogy a 4-0-ás verés után a katalán csapat feltámad poraiból. A kezdőcsapat mindenesetre nem tükrözte a mindenáron győzni akarásukat, Messi padozott, és kényszerből a hátvédsor is tartalékos volt. Német oldalon Dante a cserepadon ülte végig a meccset, Mandzukic viszont eltiltása után kezdett Gomez helyén.

A győztesek öröme

A Barcelona próbálta higgadtan játszani a játékát, de a labdavesztések után induló dinamikus Bayern kontrák hatalmas veszélyt rejtettek magukban. A hazaiak is igyekeztek azért, előbb Pedro, majd Xavi került nagy helyzetbe, de nem sikerült betalálni. A félidő gól nélkül pergett le, a Barca percei pedig vészesen fogytak. Messi nem érkezett a félidőben sem, a 49. percben aztán már feleslegessé is vált a beállítása, hiszen Alaba átadása után Robben döntötte el a továbbjutást végleg. Ezután már csak a kármentés maradhatott meg a katalánok céljának, Villanova lehozta Xavit és Iniestát, hogy legalább ők ne sérüljenek meg.  Heynckes edző pedig a besárgulással fenyegetett Bayern játékosokat kapta le a pályáról (Schweinsteiger, Lahm, Martinez). A vége ismét német parádévá változott, előbb Piqué vétett öngólt, majd Müller fejelt a kapuba, a vége 0-3.
Május 25-én Bayern München – Borussia Dortmund döntőt rendeznek a Wembley-ben.